PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa to działanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2021 Plus. tzn. od lutego 2023r do sierpnia 2023r.
Program skierowany jest do osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i uzyskują dochód nieprzekraczający:

1.823,60 zł dla osoby samotnie gospodarującej,

1.410,00 zł dla osoby w rodzinie.

Pomoc żywnościowa w gminie Biskupice przekazywana jest za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biskupicach przy współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej z siedzibą w Krakowie ul.Michała Ossowskiego 5 w punkcie socjalnym „Chleb Miłosierdzia”, Brzegi 255 , 32-020 Wieliczka.

ZASADY PRZEKAZYWANIA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH:

Pomoc żywnościowa jest przekazywana osobom najbardziej potrzebującym w formie paczek żywnościowych.

Paczka żywnościowa – to minimum kilka artykułów spożywczych  składających się z różnych grup towarowych wydawanych jednorazowo, a wchodzących w skład zestawu.

Zestaw roczny artykułów spożywczych w Podprogramie 2021 Plus obejmuje artykuły spożywcze w łącznej ilości ok. 9,2 kg na osobę, w tym:

Artykuły warzywne i owocowe:

1) powidła śliwkowe 0,30 kg,

Artykuły skrobiowe:

2) makaron jajeczny świderki 2,00 kg,

Artykuły mleczne:

3) mleko UHT 2,00 l,

Artykuły mięsne:

4) szynka wieprzowa mielona 0,90 kg,

Cukier:

5) cukier biały 2,00 kg,

Tłuszcze:

6) olej rzepakowy 2,00 l,

Wskazane ilości są wartościami maksymalnymi poszczególnych artykułów spożywczych. Ostateczna ilość poszczególnych artykułów może ulec zmianie po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego na zakup artykułów.

W uzasadnionych sytuacjach (np. ze względu na stan zdrowia lub indywidualne potrzeby żywieniowe) dopuszcza się zmianę artykułu spożywczego na inny w odpowiedniej proporcji lub zwiększenie liczby opakowań określonych artykułów spożywczych, o ile będą takie możliwości.

Osoby spełniające kryterium dochodowe  mogą także uzyskać skierowanie do osobistego odbioru żywności w Punkcie  Socjalnym Brzegi 255  gmina Wieliczka . Skierowanie wydaje Gminny  Ośrodek Pomocy Społecznej w Biskupicach.

Kontakt z Punktem Socjalnym:

telefon  : 12 259 21 04

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wydawanie żywności w Punkcie Socjalnym ,  Brzegi 255 :

poniedziałek , wtorek , piątek  w godz. 9.00 do 13.00